Studia drugiego stopnia na kierunku Administracja stanowią ofertę dla kandydatów chcących pogłębić i uszczegółowić wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie adekwatnym do oczekiwań stawianych magistrom administracji przez kluczowych interesariuszy zewnętrznych, tj. podstawowe podmioty administracji publicznej i właściwe im organy administracji publicznej.

Program studiów jest ukierunkowany na uzupełnianie treści teoretycznych ustaleniami bezpośrednio nawiązującymi do potrzeb i możliwości praktyki administracyjnej. Problematyka oferowanych 33 przedmiotów dotyczących materii stricte prawnoadministracyjnych odzwierciedla aktualny stan wiedzy na temat organizacji i funkcjonowania współczesnej administracji publicznej. Odpowiednio wyważone proporcje liczby godzin wykładów w stosunku do liczby godzin ćwiczeń, seminariów, konwersatoriów i warsztatów sprzyjają zdobywaniu zarówno pogłębionej wiedzy, jak i praktycznych umiejętności.

Nowe, atrakcyjne specjalności na studiach II stopnia

penitencjarna i służba kuratorska

skarbowa