1 marca 2020 roku na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii odbyły się Drzwi Otwarte oraz kolejna edycja Gry Wydziałowej. Byłą to doskonała okazja dla przyszłych studentów do zapoznania się z ofertą dydaktyczną Wydziału oraz zasadami rekrutacji. Podczas tegorocznej edycji miało miejsce spotkanie z władzami uczelni oraz studentami, którzy odpowiedzieli na wszystkie pytania dotyczące studiów na Wydziale. Gościem specjalnym był między innymi Wiceprezydent Wrocławia, absolwent Wydziału - Adam Zawada, który opowiedział zgromadzonym licealistom o przebiegu studiów i możliwościach, jakie daje ukończenie naszych kierunków. Po raz kolejny goście Drzwi Otwartych rywalizowali w tzw. Grze Wydziałowej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była zagadka kryminalna związana z tajemniczymi pożarami wrocławskich wysypisk smieci - ze szczegółami uczestnicy zapoznali się podczas symulacji rozprawy sądowej otwierającej Grę. Dobrani w grupy gracze zmierzyli się z szeregiem zadań i zagadek zgłębiając przy tym wiedzę z zakresu prawa, administracji i ekonomii oraz praktycznych aspektów oferowanych studiów. Sporą dawkę emocji i rywalizacji dopełniły atrakcyjne nagrody np. w postaci e-book readerów.

Dowiedz się więcej i zobacz podsumowanie

Drzwi Otwarte 2019 odbyły się 7 kwietnia 2019r. (niedziela) na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii we Wrocławiu. W programie tegorocznej edycji przewidzieliśmy są spotkania z władzami Wydziału, pracownikami naukowymi i administracyjnymi oraz studentami – wszyscy oni opowiadali o studiach na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii oraz odpowiadali na wszelkie pytania.

Po raz kolejny uczestnicy rywalizowali w Grze Wydziałowej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była zagadka kryminalna, która rozpoczęła się podczas symulacji rozprawy sądowej. Gracze zmierzyli się z szeregiem zadań i zagadek, zgłębiając przy tym wiedzę z zakresu prawa, administracji, ekonomii, kryminologii oraz innych atrakcyjnych kierunków i specjalności oferowanych na WPAE. W tym roku gracze mieli wyjątkową okazję wykorzystania wirtualnej rzeczywistości (VR) do rozwiązania zagadki.

Dowiedz się więcej...

Nasz Wydział ponownie wśród najlepszych w Polsce! Pragniemy poinformować, że Dziennik Gazeta Prawna po raz kolejny przeprowadził ogólnopolski ranking Wydziałów Prawa i uczelni wyższych.

Idąc śladem lat poprzednich również i tym razem Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego znalazł się w ścisłej czołówce.

Po raz kolejny nasz Wydział udowodnił, że należy do ścisłego grona uczelni kształcących najlepszych studentów w kraju.

3-letnie studia niestacjonarne I stopnia (licencjackie) w języku polskim na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego

INTERDYSCYPLINARNOŚĆ

Kierunek kryminologia łączy w sobie wiedzę z zakresu prawa, psychologii, socjologii, pedagogiki oraz medycyny. Przez sześć semestrów, obok przedmiotów obligatoryjnych, studenci będa mieli możliwość wyboru przedmiotów opcjonalnych jako uzupełnienia podstawy programowej. Dzięki takiemu zabiegowi każdy będzie mógł sam zadecydować o dyscyplinie, z którą chce związać swoją przyszłość oraz wybrać z wielu możliwości zdobywania wiedzy z danej dyscypliny.